سیم بکسل 8 رشته 25*8 فولادی

سیم بکسل 25*8 فولادی

سیم بکسل با انعطاف بالا.

این سیم بکسل با قابلیت انعطاف فراوان در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

سیم بکسل 25*8 فولادی

     سیم بکسل های 8 در 25 سیم بکسل هایی تخصصی با قابلیت انعطاف بالا، حرکت روان دور پولی و خم شدن به عقب محصولی است که در این بخش معرفی خواهیم کرد. این محصول در صنایع دریایی، آسانسورها، بالابر ها، بنادر، صنایع ساحلی و صنعت نفت کاربرد دارد.

سیم بکسل فولادی با سیم بکسل کنفی چه تفاوتی دارند؟

یکی از معیار های تفاوت سیم بکسل ها ساختار داخلی آن هاست که اغلب در دو دسته کنفی و فولادی تولید می شوند.

“هسته” سیم بکسل بخش مرکزی آن است که رشته‌ها بدور آن تابیده می‌شوند. نقش “هسته” نگهداری رشته‌های سیم بکسل در کنار یکدیگر می‌باشد. قطر هسته باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا در هنگامی که سیم بکسل زیر بار است مانع تماس بین رشته‌ها  و در نتیجه آسیب رسیدن به رشته ها شود.
هستهسیم بکسل می‌تواند کنفی یا فولادی باشد. هسته فولادی ممکن است؛ سیم بکسلی مستقل باشد که در این صورت به آن هسته سیم بکسل مستقل (IWRC) می‌گویند. در مورد سیم بکسل های با قطر کمتر از ۱۰ میلی‌متر مغزی فولادی معمولاً یک رشته مفتول فولادی (WSC) خواهد بود.
نوع دیگر از هسته ها هسته های کنفی می باشد. هسته کنفی (FC) از الیاف مصنوعی یا الیاف طبیعی تشکیل می‌شود. اگرچه هنوز استفاده از کنف طبیعی در ساخت سیم بکسل متداول است، الیاف مصنوعی نظیر پلی پروپیلین بطور روزافزون بعنوان هسته سیم بکسل ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
لازم بذکر است که از هسته فولادی زمانی استفاده می‌شود، که نیروی کشش و استحکام طناب بیشتر از عوامل دیگر مورد نظر باشد. در حالیکه در مورد مغزی الیافی قابلیت انعطاف طناب نسبت به نیروی کشش آن اهمیت بیشتری دارد.

 

ساختار سیم بکسل 25*8 فولادی

نکته دیگر در مورد این نوع سیم بکسل عدد 8 و 25 در کنار نام این محصول می باشد. در ادامه تصویربرش این سیم بکسل مشاهده می شود.

همانگونه که در ساختار بالا مشخص است، هسته سیم بکسل فولادی می باشد و دور این هسته فولادی که خود ساختار خاص خود را دارد، 8 حلقه تو پر وجود دارد که هر کدام از حلقه ها دارای 25 رشته سیم می باشد. عدد نوشته شده در کنار نام این محصول نشان دهنده تعداد حلقه های دور هسته و همچنین تعداد رشته های درون هر کدام از این حلقه ها می باشد.

کاربرد سیم بکسل 25*8 فولادی 

     سیم بکسل های 8 در 25 در صنایع مختلفی کاربرد دارند. در صنایع کشتی رانی به عنوان سیم بکسل قلاب, سیم بکسل بوم بالابر. در بنادر به عنوان سیم بکسل لیفتینگ, سیم بکسل ریل, سیم بکسل قلاب. در صنایع ساحلی به عنوان سیم بکسل لیفتینگ, سیم بکسل سواری. و همچنین در صنعت نفت به عنوان سیم بکسل حفاری استفاده می شود

اطلاعات تخصصی سیم بکسل 25*8 فولادی

وزن هر متر از سیم بکسل 8 در 25 سایز 11 برابر با 0.511 کیلوگرم می باشد و همچنین  استحکام کششی این سیم بکسل برابر با 55.6 کیلو نیوتن می باشد.

 


چاپ